A harag megértése

Andrew Powell

Ez a könyv az autizmus-spektrumon élő gyerekek szüleit és gondozóit célozza meg. Sok, autizmusban érintett családban fordulnak elő dühkitörések és „cirkuszok”. Elemzi a harag lehetséges okait, és praktikus tanácsokat ad abban, hogyan segíthetik a gyerekeket a „kiakadások” átvészelésében, az érzéseik irányításában. Bevezeti a haragkezelés alacsony feszültségszintű módszerét, majd gyakorlati útmutatót ad az alkalmazásra.

A tartalomjegyzék címszavai:

• Bevezetés
  • A harag megelőzése és csökkentése
  • A kiakadások átvészelése
  • Segíts a gyereknek az érzéseit irányítani
  • Segítségkérés – Ez utóbbi fejezet röviden ismerteti a hazai támogatói szolgáltatások rendszerét, választ ad a „kihez forduljak” kérdésére.

Cikkszám: ma-K002 Kategória: