Amikor a félelmeim túl nagyra nőnek

Kari Dunn Buron

Megnyugtató munkafüzet szorongó gyerekeknek

A szorongással küzdő gyerekek és fiatalok bonyolultak, a nehézségeik nagyon változatosak, fogyatékosságuk mindegyiküknél más és más formában jelentkezik. Könyvünk arra vállalkozik, hogy segítsen a szorongó/viselkedészavaros gyerekeknek megérteni, hogy bár néha a félelmeik túl intenzívek, de nincsenek egyedül ezzel a problémával.

A tanárok és szülők arra használhatják a könyvet, hogy a már jól ismert 5-pontos skála alkalmazásával segítsenek a gyereknek beazonosítani saját viselkedését az öt szint mindegyikén, és hogy emlékeztessék rá, mit tud tenni akkor, ha erőt vesz rajta a szorongás.

Könyvünkben több, tudományosan igazolt gyakorlat tanítási koncepció és skála szerepel, ezek lemásolhatók, és az egyes gyerekek igényei szerint módosíthatók. Maga a módszer és ez a kiadvány is használható egyéni és csoportos környezetben egyaránt.

„Az Amikor a félelmeim túl nagyra nőnek! egy csodálatos könyv. Ezzel az egyszerűen használható módszerrel a gyerekek és fi atalok sikeressé válhatnak. Akik ezt használják, észreveszik majd, hogy készek dolgozni és játszani. Kari szavaival, az addig szorongással és viselkedés-problémával küzdő gyerekek rájönnek, hogy „óriásiak és kézben tartják a dolgokat”!

Brenda Smith Myles, PhD

Cikkszám: ma-K005 Kategória: