Legyél érzelmeid mestere

Faragó Melinda - Farkas Gyöngyi Karolina

A „Legyél érzelmeid mestere” kötet célja, hogy a gyermekeknek segítsen a kellemetlen érzelmeik – akár düh, félelem, szorongás – kezelésében. Tapasztalataink azt mutatják, hogy már egészen kis kortól kezdve nagy jelentősége van annak, hogy a gyerekek megtanulják azonosítani, majd aztán irányítani a kellemetlen érzelmeiket.
Összegyűjtöttünk 38 darab kipróbált, hatékony módszert, amit a gyerekek egy kis segítséggel és biztatással elsajátíthatnak, hogy aztán önállóan és magabiztosan kezeljék a dühüket, szorongásaikat.
A könyvben a konkrét módszerek bemutatása mellett kifejtjük a negatív érzelmekhez vezető okokat, illetve azok lehetséges következményeit. A szülőknek szánt útmutatóban térünk ki részletesen arra, hogy segíthetik a megnyugvási eszközök alkalmazását.

Kategória: